O PSdeG-PSOE presenta a súas listas electorais para as eleccións galegas

O seu candidato Gómez Besteiro reuníu aos máis de cen alcaldes e alcaldesas socialistas

Santiago de Compostela/PSdeG-PSOE | O candidato socialista á Presidencia da Xunta, José Ramón Gómez Besteiro, presentou á “forza municipal” do PSdeG, que vai constituír, dixo, un dos principais piares da súa proposta política e que “nos vai catapultar cara á Presidencia da Xunta”. Así o dixo antes do encontro dos alcaldes e alcaldesas do PSdeG que celebrou hoxe en Santiago.

O candidato socialista agradeceu a presencia no encontro do secretario de Organización do PSOE, Santos Cerdán, que amosa a “colaboración e cooperación necesaria” en tódolos niveis do proxecto socialista. Besteiro presidiu este encontro “do partido das máis de 100 alcaldías”, que gobernan a máis da metade da poboación de Galicia.

José Ramón Gómez Besteiro defendeu a xestión municipal, que é a que está “liderando” e “saíndo adiante” na crise dos pélets fronte á “ausencia institucional que evidencia unha Xunta desaparecida que non leva o timón”. Os alcaldes e alcaldesas do PSdeG, dixo, “fixeron moitísimo máis polo país do que fixo o PP”.

Sinalou que a “situación crítica” da marea plástica é “reflexo do que é o PP nos últimos 15 anos, da súa desatención, inercia e falta de traballo”, que están a suplir os gobernos municipais.

O candidato socialista agradeceu a “colaboración inestimable” dos gobernos municipais na mobilización cara ás eleccións autonómicas por canto amosan “ansia de seguir traballando por un proxecto diferente, que une ao país e vai elevar a nosa cota de éxito”.

As listas do PSdeG-PSOE para as eleccións autonómicas da Xunta de Galicia son:

Circunscrición de A Coruña
Titulares
1. Patricia Iglesias Rey
2. Julio Ernesto Abalde Alonso
3. Silvia Longueira Castro
4. Aitor Bouza Manso
5. María Montserrat García Chavarría
6. Fabián Canosa Pasantes
7. María Luisa Outeiral Campos
8. Manuel Santiago Pérez
9. Isabel Gómez Cambón
10. Enrique Astray Otero
11. Paula Moscoso Varela
12. José Manuel Pantín Morado
13. Jessica Méndez López
14. Alejandro Antonio García Sousa
15. Sheila Rial Mata
16. Eduardo Astray Viqueira
17. Ana Alvite García
18. Eloy Carbón Rodríguez
19. María del Carmen López López
20. Óscar Rial Lago
21. Patricia Vilar Martínez
22. Jesús Fernández Díez
23. Noelia Rivadas López
24. Ángel Luis (Pancho) Rodríguez Bazarra
25. Maria Carmen Vila Blanco

Suplentes
1. Cristina Calvo Espasandín
2. Isaac Buergo Almirón
3. Carmen García Fernández
4. Iván Guardado Porto
5. Rosario Valledor Puente

Circunscrición de Lugo
Titulares
1. José Ramón Gómez Besteiro
2. Lara Méndez López
3. Mayra García Bermúdez
4. Miguel Tomé López
5. Teresa Fernández Pérez
6. Jaime Losada Sobrado
7. Elena Cordero Becerra
8. Manuel Eduardo Fernández Varela
9. Catalina Fernández Domínguez
10. Roberto Castro González
11. Marina Ramudo Graña
12. Miguel Ángel Varela Rivas
13. Silvia Rodríguez Díaz
14. Jorge Val Díaz

Suplentes
1. Miguel Ángel Crende López
2. Olimpia López Rodríguez
3. Pablo Núñez González
4. Ana Hortas Alonso
5. Miguel Caloto Conde

Circunscrición de Ourense
Titulares
1. Carmen Rodríguez Dacosta
2. José Ignacio Gómez Pérez
3. Áurea E. Soto Vázquez
4. Eladio Santos Martínez
5. Xurxo Doval Blanco
6. Margarita Pérez Fernández
7. Ana M. Garrido Rodríguez
8. Manuel Rodríguez Vázquez
9. María Cristina Cruz Fernández
10. Rubén Alfonso Armenteros Rodríguez
11. Ainhoa Rodríguez Álvarez
12. Miguel Gómez García
13. Beatriz Freire Salgado
14. Manuel Freire Cid

Suplentes
1. Luis Gulín Iglesias
2. María Ángeles García Casla
3. Diego Alonso de Abel
4. Jesusa Rodríguez Castro
5. Lorena Guerra Vigo
6. José Manuel Rodríguez López

Circunscrición de Pontevedra
Titulares
1. Elena Espinosa Mangana
2. Carlos López Font
3. Paloma Castro Rey
4 . Xulio Torrado Quintela
5. Leticia Gallego Sanromán
6. Manuel Cuiña Fernández
7. Ana Costas Fernández
8. Delfin Domínguez Cerdeira
9. María Lina Garrido Garrido
10. Manuel Pazos Lamoso
11. Fátima Rodríguez Marcos
12. Sergio Gude Alén
13. Milagros Martínez Piñeiro
14. Daniel Ricart Alonso
15. Olga María García Ballesteros
16. Pedro Hermida Paredes
17. Lorena Durán Bello
18. José Luis Poceiro Martínez
19. Sheila Ferreira Cobas
20. Amadeo Cuiñas Insua
21. Rihanna Currás Fernández
22. José Sanmartín Soto

Suplentes
1. Mario López González
2. Olga Alonso Suárez
3. Pablo Portas Ucha
4. Milagros Lores Torres
5. Manoel Loureiro Adán

Deixa unha resposta

Este sitio emprega Akismet para reducir o spam. Aprende como se procesan os datos dos teus comentarios.